Cwiczenia w podporach

Ćwiczenia w podporach są jednym z fundamentalnych elementów treningu siłowego i ogólnorozwojowego. Ćwiczenia te, choć wydają się proste, angażują wiele grup mięśniowych. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń przynosi wiele korzyści, pod warunkiem że są poprawnie wykonywane.

Ćwiczenia w podporach mogą stanowić element treningowy pomocny we wszystkich dyscyplinach sportowych. Są to ćwiczenia, które angażują do pracy wiele grup mięśniowych (brzucha, grzbietu, ramion,  nóg, pośladków) w tym mięśnie głębokie. Ćwiczenia w podporach, mimo tego, że wyglądają na niepozorne i mało wymagające, nie należą do najprostszych ćwiczeń. Niewątpliwą zaletą ćwiczeń w podporach jest to, że są łatwe do samodzielnego wykonania  i niosą ze sobą niewielkie ryzyko kontuzji, oczywiście pod warunkiem, że są poprawnie wykonywane.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jeden obwód treningowy

Tak jak każdy nauczyciel w swojej pracy napotkał się przed lekcją wychowania fizycznego z pytaniem w stylu : „ co dziś  będziemy robić?” Tak, też nie od dziś wśród uczniów panuje różnorodność w kwestii aktywności, jedna część klasy chciałaby zagrać na lekcji w... Czytaj więcej