30 ćwiczeń z piłką lekarską

Piłka lekarska jest niewątpliwie wspaniałym urozmaiceniem lekcji wychowania fizycznego. Można ją stosować np. podczas obwodów stacyjnych lub torów przeszkód. Warto też wykonywać z nią różne ćwiczenia, ponieważ angażuje się wtedy wiele mięśni w jednym czasie.

Piłka lekarska najczęściej wykonana jest ze skóry syntetycznej. Stosuje się ją w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, wykorzystywana jest także w rehabilitacji. Wynalazł ją William Muldoon – amerykański wrestler oraz zapaśnik, który żył w latach 1852–1933.

Dzięki ćwiczeniom z piłką lekarską bardzo dobrze wzmacniają się mięśnie głębokie. Dzięki niej kształtujemy też siłę, szybkość oraz koordynację i równowagę. Poprawia się ogólna sprawność fizyczna – podczas systematycznych treningów wzrasta wytrzymałość i wydolność.

Piłka lekarska coraz częściej stosowana jest nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale także w klubach fitness, czy na zajęciach crossfit.

Poniżej znajdziesz trzydzieści ćwiczeń w dwójkach, które śmiało możesz stosować na swoich lekcjach WF.

Powodzenia!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 33  Strona 34
DODATKOWE NARZĘDZIA CYFROWE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

13 ZABAW PROSTO Z AFRYKI

Nowości zazwyczaj potrafią zaciekawić, a pochodzące z innego kontynentu – mogą być do tego bardzo inspirujące. Po pierwsze – uczniowie mogą poznać nowe gry i zabawy, po drugie – po części poznać kulturę odmienną od naszej, a po trzecie – świetnie się bawić!

Czytaj więcej

Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i emocjami?

Wymagania w stosunku do dzieci rosną z każdym rokiem. Rodzice, nauczyciele oraz rówieśnicy oczekują jakichś postaw, zachowań, wyników, wyglądu. Bodźce, które są dookoła dziecka we współczesnym świecie coraz bardziej przeciążają jego układ nerwowy. Z obserwacji wynika także,... Czytaj więcej