10 GIER I ZABAW Z PIŁKI NOŻNEJ DLA UCZNIÓW NA POZIOMIE POCZĄTKUJĄCYM

Piłka nożna podczas zajęć wychowania fizycznego w klasie, gdzie mamy chłopców i dziewczynki? Niemożliwe? A jednak! W poniższych propozycjach przedstawię środki treningowe, które można zastosować w grupie mieszanej na początkowym etapie przygody z piłką nożną. Do dzieła!

Autostrada

Uczniowie prowadzą piłkę. Na sygnał ‘czerwone światło’ uczestnicy zatrzymują się w określony sposób. Na hasło ‘zielone światło’ kontynuują prowadzenie piłki. Na sygnał ‘do garażu’ muszą jak najszybciej zaparkować piłkę w garażu. Wygrywa osoba, która zaparkowała pierwsza.

Nauczyciel zamiast komunikatów słownych, może użyć stożków, wymusi to u uczniów konieczność obserwacji podczas wykonywania ćwiczeń.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Przykłady ćwiczeń dwójkowych i piramid trójkowych

Piramidy jako jedna z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno-statycznym, budzą wiele emocji nie tylko wśród ćwiczących, ale i wśród publiczności, urzekając swoją widowiskowością. I choć w szkole gimnastyka jest zazwyczaj mniej atrakcyjna niż gry zespołowe –... Czytaj więcej

WIOSNA! WIOSNA! WIOSNA – ACH! TO TY! Gry i zabawy z nutką wiosny – scenariusz zajęć

Wiosna, ach to Ty!” – z pewnością wielu z nas podśpiewuje i nuci sobie tę piękną piosenkę Marka Grechuty i grupy Anawa, bo nadeszła długo oczekiwana przez nas wszystkich wiosna. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. A gdyby tak z okazji Dnia Wiosny lub zbliżającej się przerwy wiosennej, albo... Czytaj więcej