Roller – wykorzystanie w treningu sportowym

Wiedza dotycząca treningu sportowego jest coraz większa. Mam na myśli nie tylko trening wybitnych sportowców o światowej sławie, ale również rekreację ruchową dostępną dla każdej początkującej osoby chcącej zadbać o swoje zdrowie. Na rynku dostępny jest coraz większy wybór sprzętu treningowego, którego zakup nie sprawia większych problemów. Coraz większa jest również świadomość ćwiczących oraz poziom przygotowania merytorycznego instruktorów.

To, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było nie do wyobrażenia, teraz jest standardem, a przecież proces rozwoju w dziedzinie „biznesu” sportowego się nie zatrzymał.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zajęcia WF na różnych nawierzchniach – wady i zalety

Istnieje wiele rodzajów nawierzchni, na których można uprawiać sport, a każda z nich posiada odmienną charakterystykę. Jest to spowodowane między innymi prężnym rozwojem nowoczesnych materiałów. Nie ma jednej, idealnej nawierzchni – każda z nich ma swoje plusy i minusy.... Czytaj więcej

Agresja w sportowej rywalizacji – jak sobie z nią radzić

Myślę, że wielu z nas – instruktorów sportu i nauczycieli wychowania fizycznego – stało przed pytaniem, w jaki sposób wśród swoich zawodników i uczniów rozładować agresję.

Czytaj więcej