Woda wodzie nierówna – jaką wybrać na lato?

Artykuł obala mity dotyczące wód mineralnych i źródlanych. Ekspert w dziedzinie żywienia objaśnia mechanizmy funkcjonowania rynku wód butelkowych w Polsce oraz podpowiada, czym należy się kierować wybierając wodę dla siebie.

Zawierają ją wszystkie produkty spożywcze, a niektóre nawet prawie w 100% składają się z wody. Napoje jednak zawsze będą stanowiły podstawę podaży tego związku chemicznego. Woda odpowiada za utrzymanie zdrowia organizmu, a jednym z jej podstawowych zadań jest dbanie o zachowanie prawidłowej temperatury ciała. Latem, kiedy musimy stawiać czoła warunkom znacznie wykraczającym poza komfort termiczny, mocno się pocimy, a co za tym idzie – wzrasta zapotrzebowanie na wodę. Dietetycy od lat przestrzegają przed słodzonymi napojami i wskazują na butelkowaną wodę jako na najlepszy wybór w codziennej diecie. Specjalnie dla was przeanalizujemy ofertę dostępnych na rynku wód, tak by zwiększyć waszą dietetyczną świadomość i zapobiec dylematom podczas zakupów.

 

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 0
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Edukacja antynarkotykowa. Powstrzymaj modę na narkotyki miękkie!

Artykuł porusza zagadnienia związane z tak zwanymi narkotykami miękkimi oraz twardymi. Przedstawia działanie oraz skutki uboczne tych substancji. Publikacja ma pomóc uświadomić młodzieży negatywne efekty zażywania narkotyków miękkich, które cieszą się dziś rosnącą popularnością.

Czytaj więcej

Jak zacząć biegać w wakacje? Rady Marty Hennig, autorki bloga @CodziennieFit

Blogerka oraz instruktorka lekkiej atletyki dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z joggingiem. Radzi, co zrobić, by podczas wakacji rozpocząć przygodę z bieganiem bez kontuzji i słomianego zapału.

Czytaj więcej