Edukacja antynarkotykowa. Powstrzymaj modę na narkotyki miękkie!

Artykuł porusza zagadnienia związane z tak zwanymi narkotykami miękkimi oraz twardymi. Przedstawia działanie oraz skutki uboczne tych substancji. Publikacja ma pomóc uświadomić młodzieży negatywne efekty zażywania narkotyków miękkich, które cieszą się dziś rosnącą popularnością.

Dowie się dopiero wtedy, gdy zacznie obcować z tymi używkami na co dzień i odczuje konsekwencje ich działania na własnej skórze. Nie jest tajemnicą, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż nie ma pomysłu na edukację antynarkotykową. Póki co bagatelizuje się ten nieustannie rosnący problem. Nikt nie powiedział jednak, że nauczyciel musi siedzieć z założonymi rękoma! Pierwszy krok, jaki może uczynić, polega na zwiększeniu swojej wiedzy na temat psychicznych i zdrowotnych konsekwencji zażywania najpopularniejszych narkotyków. Drugi, dużo większy krok, to przekazanie tych informacji swoim uczniom.

KTÓRE TWARDE, KTÓRE MIĘKKIE?

Zacznijmy od podziału narkotyków na miękkie i twarde. Nie wynika on z żadnych regulacji prawnych. Ma charakter umowny, jednak już na dobre wpisał się w społeczną świadomość. Za tak zwane twarde narkotyki uznaje się substancje psychoaktywne o najwyższym potencjale uzależniającym. Są to:

  • heroina,  
  • kodeina, 
  • opium, 
  • morfina.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 26  Strona 27  Strona 28
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Woda wodzie nierówna – jaką wybrać na lato?

Artykuł obala mity dotyczące wód mineralnych i źródlanych. Ekspert w dziedzinie żywienia objaśnia mechanizmy funkcjonowania rynku wód butelkowych w Polsce oraz podpowiada, czym należy się kierować wybierając wodę dla siebie.

Czytaj więcej

Jak zacząć biegać w wakacje? Rady Marty Hennig, autorki bloga @CodziennieFit

Blogerka oraz instruktorka lekkiej atletyki dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z joggingiem. Radzi, co zrobić, by podczas wakacji rozpocząć przygodę z bieganiem bez kontuzji i słomianego zapału.

Czytaj więcej