REKRUT – testy sprawności fizycznej

Pod koniec drugiego etapu edukacji szkolnej przed uczniami stoi nie lada wyzwanie – egzamin ósmoklasisty. Oprócz tego nasi podopieczni muszą dokonać wyboru profilu szkoły ponadpodstawowej. Dla większości dzieci jest to trudna decyzja. Czasami osoba dorosła, będąca już na studiach, przekonuje się po czasie, że to nie taką drogą chciałaby podążać i wybiera inną ścieżkę kariery zawodowej. Tym większy problem jest to dla nastolatka i jego rodziców. W tym wieku nieliczni wiedzą, czego tak naprawdę chcą. Nieodpowiedni wybór zawodu czasami podyktowany jest sytuacją rodzinną, materialną, lokalizacją, wpływem społeczności lokalnej, poleceniami tzw. poczty pantoflowej, ambicjami rodziców i narzucaniem wyboru szkoły, która będzie naśladowała karierę w branży cenionej w rodzinie.

W trakcie nauki w szkole średniej bardzo często pojawiają się te same pytania: Kim chcę zostać? Co chcę w życiu robić? Co sprawia mi przyjemność?

Czas weryfikuje predyspozycje zawodowe i osobowościowe, uczniowie poznają siebie i odnajdują swoje talenty i nowe zainteresowania.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zajęcia WF na różnych nawierzchniach – wady i zalety

Istnieje wiele rodzajów nawierzchni, na których można uprawiać sport, a każda z nich posiada odmienną charakterystykę. Jest to spowodowane między innymi prężnym rozwojem nowoczesnych materiałów. Nie ma jednej, idealnej nawierzchni – każda z nich ma swoje plusy i minusy.... Czytaj więcej

Agresja w sportowej rywalizacji – jak sobie z nią radzić

Myślę, że wielu z nas – instruktorów sportu i nauczycieli wychowania fizycznego – stało przed pytaniem, w jaki sposób wśród swoich zawodników i uczniów rozładować agresję.

Czytaj więcej