Pady na lekcji wychowania fizycznego

Wprowadzanie nowych form aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego na pewno podniesie poziom frekwencji uczniów, a także będzie fajnym urozmaiceniem zajęć. Wprowadzenie padów: w tył, w bok, w przód niesie z sobą spore zastosowanie, zajęcia przedstawiające metodykę nauczania określonego padu mogą być wstępem do zajęć z judo, jiu-jitsu czy samoobrony. Taka forma lekcji z krótkim rysem historycznym dostosowanym do wybranej grupy, połączona z nauką jednego z padów sztuki walki może zainspirować młode pokolenie i być początkiem sportowej przygody dla niektórych jednostek.

Pady w życiu codziennym

Wykorzystując taką formę zajęć nie tylko urozmaicamy lekcję, lecz także zapewniamy bezpieczeństwo dziecka. Nauczenie padów i zarazem opanowanie ich przez naszych uczniów nie tylko jest popularyzacją danej sztuki walki, lecz także zmniejsza prawdopodobieństwo doznania kontuzji podczas sytuacji z życia codziennego każdego dziecka. Przykładów zagrożeń uczniów w szkole jest wiele, np.: podczas przerwy niespodziewane wytrącenie z równowagi w trakcie zabawy czy zaczepki. Groźny upadek w przód może spowodować złamanie nosa, zaś upadek w tył może skutkować uderzeniem o podłoże kością potyliczną. Takie sytuacje niosą za sobą poważne urazy. Z częstymi zagrożeniami spotykamy się podczas gry w piłkę nożną. Upadek może być spowodowany przez niedozwolony wślizg, popchnięcie, uderzenie bądź też niefortunne przyjęcie piłki.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 19  Strona 20  Strona 21  Strona 22  Strona 23
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zwróć uwagę na żywienie uczniów

Nauczyciel WF-u uważany jest przez uczniów za wzór zdrowia i tężyzny fizycznej. Marzeniem każdego nastoletniego chłopca jest osiągnięcie techniki, siły i doświadczenia, jakie prezentuje jego trener. Współpracując z najmłodszymi, musimy zadbać o wyrobienie prawidłowych wzorców... Czytaj więcej

Rozciągaj się - teraz albo nigdy!

Rozciąganie (inaczej stretching) jest zaraz po rozgrzewce najbardziej zaniedbywaną częścią treningu. Zlekceważenie może prowadzić do poważnych zaburzeń rozwoju oraz mieć wpływ na zdrowie w przyszłości. Dlaczego należy kłaść szczególny nacisk na rozciąganie w wieku szkolnym?

Czytaj więcej