Krokomierz jako challenge dla uczniów

Krokomierz jest narzędziem, o którym każdy słyszał. Jeszcze kilkanaście lat temu była to nowość, na którą nie każdy mógł sobie pozwolić. Obecnie jest to narzędzie powszechnie dostępne, produkowane w różnych wersjach, często bardzo zaawansowanych technicznie, a jego cena znacząco spadła. Krokomierz, fachowo zwany padometrem, jest używany zarówno przez wybitnych sportowców, jak i całkowitych amatorów, którzy po prostu chcą się poruszać i mieć pewien wgląd w swoją aktywność fizyczną.

Z czego wynika taka popularność krokomierzy? Pewnie stąd, że chodzenie jest bardzo naturalną formą aktywności, na którą pozwolić może sobie każdy, a sam krokomierz ma niewielkie rozmiary i jest prosty w obsłudze.

Funkcja tego narzędzia polega na liczeniu kroków. Urządzenie wyposażone jest w czujniki, które analizując położenie naszego ciała, nie tylko liczą kroki, ale również mierzą dystans, który przeszliśmy.

Nie ukrywajmy… krokomierz jest gadżetem, ale gadżetem całkiem przydatnym. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że umiejscowiony na wysokości biodra, nie krępując ruchów, daje o sobie zapomnieć, ale swoje zadanie (liczenie kroków) wykonuje cały czas. Pod koniec dnia możemy sprawdzić, ile kroków wykonaliśmy. I już wiemy, czy możemy być z siebie dumni.

Jest to przydatne narzędzie również dla seniorów, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Nieważne, czy korzystamy z krokomierza instalowanego na ręce czy bucie – jego zasada działania i budowa są bardzo proste. Najnowsze modele są w pełni elektroniczne, zliczają spalone kalorie, a jeśli wpiszemy w ustawieniach wzrost, wagę, płeć i wiek użytkownika – stają się spersonalizowanym, dość dokładnym narzędziem treningowym.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trickboard

W niniejszym artykule chciałbym zainteresować nauczycieli WF i instruktorów sportu niepozornie wyglądającą deską.

Czytaj więcej

Jak wprowadzić siatkówkę, by uczeń nigdy nie powiedział: „Eeeee, nuuuuuda!”?

Siatkówka jest jedną z najbardziej popularnych gier zespołowych, jednak wysoka „bariera wejścia” umiejętności technicznych stawia ją często nieco w cieniu koszykówki czy piłki nożnej. Mogłoby się wydawać, że potrzeba wielu godzin pracy nad techniką odbić, aby gra w siatkówkę... Czytaj więcej