Kontuzje u dzieci – jakie są ich przyczyny i jak sobie z nimi poradzić?

Nie da się ukryć, że wakacje to jeden z najprzyjemniejszych okresów w ciągu całego roku, szczególnie dla dzieci. Nie zapominajmy jednak, że jest to też czas częstszych kontuzji, jakich doznają najmłodsi, a to dlatego, że więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu, na wędrówkach, wakacyjnych wyjazdach czy nawet na przydomowym placu zabaw.

Na szczęście, większość wakacyjnych kontuzji skutkuje jedynie drobnymi obrażeniami, które można opatrzyć plastrem, niewielkim opatrunkiem, odpoczynkiem oraz mnóstwem uścisków. Pamiętajmy jednak, że nie z każdą dziecięcą kontuzją jesteśmy w stanie sobie poradzić sami, a pomiędzy błahym a poważnym urazem jest cienka granica, dlatego każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. 

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Efektywne poruszanie się po boisku

Koszykówka to efektowna, zespołowa gra sportowa, charakteryzująca się dużą zmiennością gry. Rozgrywka obfituje w mnóstwo nagłych zwrotów akcji, co chwila coś się dzieje. Niestety, piłka jest tylko jedna, a zawodników na boisku dziesięciu i bez wypracowanych umiejętności... Czytaj więcej

Atrakcyjne zajęcia z TAE BO. Materiał wideo

Pokażemy jak przeprowadzić pomysłową rozgrzewkę w stylu TAE BO przed ćwiczeniami na piłkach Body Ball - w ten sposób twoja lekcja będzie atrakcyjna dla uczniów i uczennic również w przypadku łączonych klas.

Czytaj więcej