Dziesięć gier i zabaw z piłkami na wakacyjne kolonie i obozy

Podczas wakacji wiele dzieci i młodzieży wyjeżdża na kolonie i obozy lub uczestniczy w półkoloniach. Uczniowie, oprócz rozwijania swoich pasji czy zwiedzania poszczególnych miejscowości, powinni również spędzać czas aktywnie. To sprawia zawsze wszystkim wiele radości i daje mnóstwo frajdy.

Gdy na dworze jest ciepło i  sucho, trzeba to wykorzystać i zaproponować dzieciom zabawy oraz gry na świeżym powietrzu. Dlaczego bawić się na dworze? Zabawy terenowe dają wiele emocji i nauki oraz mnóstwo korzyści dla organizmu: od uzupełnienia witaminy D po dotlenienie (organizmu) i wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin. 

Gry zespołowe są świetne! Ale można zaproponować też coś nieco innego. Będzie to bardzo ciekawe rozwiązanie. Jedno jest pewne! Nudy nie będzie! Koloniści i obozowicze z pewnością będą wspominać takie aktywne wakacje jeszcze przez długi czas.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 4  Strona 5  Strona 6  Strona 7  Strona 8  Strona 9
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Odświeżamy zabawy z czasów PRL

Coraz częściej z sentymentem wracamy pamięcią do czasów PRL. Dookoła obserwujemy powrót mody z tamtych lat. Ubrania, fryzury, meble… Dla starszych to powrót do lat dzieciństwa, dla tych młodszych intrygujący świat młodości rodziców i dziadków. Na podwórkach... Czytaj więcej

Gry i zabawy ruchowe z piłką

Nie ulega wątpliwści, że gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem piłki stanowią atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu – także dlatego, że można je modyfikować w zależności od sytuacji.

Czytaj więcej