Co i jak jeść w szkole

Początek roku szkolnego za nami. Oprócz pięknej wyprawki, supertornistra, podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych warto poświęcić chwilę i zastanowić się „co moje dziecko będzie jadło w szkole?”. Te ładne rzeczy nie pomogą, jeśli dziecko nie będzie spożywać zdrowych i wartościowych posiłków.

Wraz z rozpoczęciem nauki w szkole następują poważne zmiany w stylu życia i sposobie żywienia się dziecka. Co najmniej jeden posiłek jest spożywany poza domem, dlatego wyniesiona z domu wiedza dziecka odnośnie do racjonalnego żywienia ma ogromny wpływ na jego kondycję oraz rozwój fizyczny i intelektualny. Znaczenie ma zarówno dobór produktów, także tych jedzonych poza domem, pory posiłków, jak i odpowiednia ilość płynów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jak dokonać autoewaluacji WF?

Ewaluacja to sprawdzenie, czy osiągnęliśmy założone cele, w jakim stopniu nasze działania zakończyły się sukcesem. Niezwykle ważnym nawykiem nauczyciela jest systematyczna refleksja nad swoją pracą. Obiektywne i krytyczne spojrzenie na samego siebie jest umiejętnością, która przekłada się na... Czytaj więcej