Aktywność fizyczna a zdrowie dzieci

Trudno o większy banał niż stwierdzenie, że aktywność fizyczna służy zdrowiu dzieci i młodzieży. Kiedy jednak próbujemy to uargumentować, wtedy może pojawić się problem. W gruncie rzeczy, poza przysłowiem, że w zdrowym ciele zdrowy duch, co wiemy o wpływie sportu na stan zdrowia naszych pociech? Przyczyn, dla których warto je namawiać do podjęcia wysiłku jest wiele!

Logicznym jest przekonanie, że nie da się poznawać świata pozostając w miejscu, a ruch służy dzieciom do poznawania otoczenia. Dzięki samodzielnemu poruszaniu się, dzieci wyostrzają możliwości swoich zmysłów, hartują organizmy, kształtują pamięć i koncentrację.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Ćwiczenia rozciągające

Stretching to popularna nazwa ćwiczeń rozciągających. Do ich wykonania nie potrzeba żadnych przyrządów ani urządzeń sportowych, a ich ogromną zaletą jest łatwość wykonania. Każdy rodzaj aktywności fizycznej, a takimi są lekcje wychowania fizycznego, powinien zawierać... Czytaj więcej

ANIMAL WALK

Szukasz ćwiczeń na rozgrzewkę, które będą: atrakcyjne, poprawią mobilność stawów oraz wzmocnią mięśnie głębokie? Świetnie! Spróbuj tego!

Czytaj więcej