„Ostrzenie piły” – abyś mógł zadbać o innych, musisz najpierw zadbać o siebie

Ostatnie lata w pracy nauczyciela były bardzo wymagające. Jeśli chcesz nieustannie rozpalać i podtrzymywać zaangażowanie wśród swoich uczniów, musisz zadbać o swój wewnętrzny „ogień”. Zapraszam do wspólnych przemyśleń w czasie oglądania poniższego filmu. Znajdziesz w nim propozycje zabaw integracyjnych, pigułkę inspiracji do prowadzenia rozmów z roszczeniowym rozmówcą, a także metodologię zwiększającą szansę na to, że osiągniesz to, co sobie zaplanujesz.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Stretching – jego miejsce w lekcji WF

Rozciąganie mięśni stanowi ważny element każdej lekcji wychowania fizycznego i każdej jednostki treningowej. Nie podlega to żadnej dyskusji. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć nie tylko znaczenie tego niezwykle ważnego elementu budowania motoryki, ale również jego „umiejscowienie”... Czytaj więcej

Lekcja w trudnych warunkach

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie okoliczności, w jakich w ciągu ostatnich dwóch lat musiałem prowadzić lekcje wychowania fizycznego i popołudniowe treningi sztuk walki. Myślę, że wielu nauczycieli i trenerów borykało się z podobnymi problemami.

Czytaj więcej