Wiosenny festyn rodzinny

Wiosenne miesiące zachęcają do jak najczęstszych aktywności na świeżym powietrzu. Biorąc pod uwagę zbliżające się Dzień Matki i Dzień Dziecka, z przyjemnością podzielę się pomysłami na wiosenny festyn rodzinny.

Organizacja festynu rodzinnego w wielu aspektach jest lepszym rozwiązaniem niż kolejne przedstawienie z wierszami i piosenkami. Przed zakończeniem roku szkolnego, gdy słońce wkrada się do sal, ciężko zmotywować siebie i naszych wychowanków do żmudnych prób i ćwiczenia ról. Pikniki rodzinne nie wymagają długich przygotowań. Pozwalają dzieciom na atrakcyjną aktywność ruchową i są okazją do wspólnej zabawy z rodzicami. My możemy lepiej ich poznać, a oni zobaczyć jak pracujemy. Wykorzystajmy piękną pogodę! Bazując na własnym doświadczeniu harcerskim i przedszkolnym, poniższe zabawy i atrakcje dedykuję dzieciom klas 0-III oraz ich rodzinom. Można je dowolnie komponować w całość, biorąc pod uwagę adresatów projektu oraz nasze możliwości. Planując organizację festynu, należy rozważyć kilka kwestii, m.in. zastępcze miejsce w razie niepogody i ewentualne nagrody dla uczestników. Warto zaangażować w przygotowania festynu naszych wychowanków. Pozwólmy wykazać się im przy tworzeniu zaproszeń na wydarzenie lub prezentów dla rodziców, a także przy przygotowywaniu dodatkowych atrakcji podczas festynu, np. tła do fotobudki lub poczęstunku. Miłej zabawy!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 14  Strona 15  Strona 16
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

10 000 kroków dziennie. Spacerem po zdrowie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) najkorzystniejsze dla naszego samopoczucia jest robienie co najmniej 10 tysięcy kroków dziennie.

Czytaj więcej

Dobry humor sprawia, że przymykamy oko na własne błędy

Badania aktywności mózgu wykazały, że osoby w dobrym humorze przyjaźniej spoglądają na rzeczywistość i częściej przymykają oko na własne błędy. Jeśli chcemy spojrzeć na siebie krytycznie i wyciągać wnioski z pomyłek, to musimy przyjrzeć się sobie wtedy, gdy będziemy w mniej euforycznym nastroju.

Czytaj więcej