Sięgnij po zdrowie ze smartfonem

Jeszcze do niedawna wydawało się, że dbanie o zdrowie jest dla nielicznych – tych najbardziej zaangażowanych, którzy mogą poświęcić czas na dodatkowe aktywności. Dziś jest to o wiele prostsze i przyjemniejsze. A wszystko za sprawą aplikacji mobilnych instalowanych na urządzeniach, do których mamy nieograniczony dostęp – smartfonach. Jak technologia pomaga dziś zdrowemu trybowi życia?

Żyjemy w czasach, w których dbanie o zdrowie, dobrą kondycję i nienaganny wygląd już nikogo nie dziwi. Na co dzień staramy się zdrowo odżywiać, uprawiamy sporty, jeździmy do SPA, spędzamy czas na świeżym powietrzu, w pobliskich parkach czy – jeśli mamy taką możliwość – lasach. Jeszcze do niedawna, aby móc śledzić nasze sportowe postępy, zaopatrywaliśmy się w zwykły zegarek, notes oraz długopis… a dziś?

Kiedy Steve Jobs w 2007 r. pokazywał światu pierwszego iPhone’a, nikt nie przypuszczał, że to małe urządzenia wywoła aż taką rewolucję w naszym życiu. Nie tylko za sprawą znacznie uproszczonej komunikacji (dzwonienia i SMS-owania), ale również, a może przede wszystkim właśnie, za sprawą aplikacji mobilnych. Początkowo w appmarketach – czyli sklepach z aplikacjami, takimi jak App Store czy Google Play, aplikacji było kilkanaście tysięcy, ale wraz z rozwojem i zwiększeniem dostępności języków programowania na smartfony, ich liczba zaczęła dynamicznie się powiększać. Aplikacje mobilne wyrastały jak grzyby po deszczu. Na rynku zaczęto mówić, że są aplikacje na wszystko, również takie, które pomagają nam dbać o zdrowie. Jak zatem w gąszczu mobilnych produkcji znaleźć te, które rzeczywiście są wartościowe i mogą pomóc nam w zachowaniu dobrej kondycji? Zapraszam do zapoznania się moją subiektywną listą aplikacji, które powinny znaleźć się na smartfonach osób dbających o zdrowie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 10  Strona 11  Strona 12
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Myślenie ma przyszłość i przeszłość

Jest takie powiedzenie „Każdy jest mądry: jedni – przedtem, inni – potem”. Oczywiście lepiej być mądrym przedtem. W ten sposób możemy wiele spraw lepiej przygotować, uniknąć wielu niekorzystnych sytuacji i wypadków oraz działać efektywniej.

Czytaj więcej