Zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem obciążenia w postaci butelek

Butelka wody to nieodzowny element treningu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że może ona służyć nie tylko do nawadniania organizmu, ale także do ćwiczeń. Trening siłowy z butelkami wody to dobry pomysł, jeśli nie mamy do dyspozycji skomplikowanego sprzętu. Butelki świetnie zastępują hantle. Co ważne, trening taki możemy wykonać praktycznie wszędzie.

Przyzwyczajeni do bogatego wyposażenia siłowni i klubów fitness często nie zdajemy sobie sprawy, że bez profesjonalnego sprzętu możemy zrobić efektywny trening z oporem zewnętrznym w warunkach domowych. Potrzebujemy do tego tylko dwóch butelek napełnionych wodą. Ćwiczenia z butelkami napełnionymi wodą na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wyjątkowo proste. W rzeczywistości butelka z wodą jest tak naprawdę przyborem, dzięki któremu możemy przeprowadzić naprawdę wymagający trening. Butelki zastąpią hantle, a tym samym urozmaicą trening. Mogą być używane w ćwiczeniach na prawie każdą grupę mięśniową. A już po kilku treningach zauważalne będą efekty regularnych ćwiczeń.

Ćwiczenia z butelkami z wodą mają wiele zalet. Mogą je wykonywać osoby różnej płci, w różnej kondycji fizycznej i w różnym wieku. Ćwiczenia te rozwijają i wzmacniają mięśnie poszczególnych części ciała, ale także poprawiają wygląd całej sylwetki. Butelki z wodą zapewniają bardzo dużo możliwości wykonywania ćwiczeń. Poza tym ten nietypowy przybór do ćwiczeń jest ogólnodostępny – można go kupić niemalże w każdym sklepie. Po skończonym treningu i wypiciu wody mineralnej na kolejny trening możemy zachować puste butelki i napełnić je zwykłą wodą z kranu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 45  Strona 46  Strona 47  Strona 48
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jedna organizacja na kilka sposobów

Czy jest możliwe takie przygotowanie lekcji, aby była ona atrakcyjna i różnorodna dla uczniów? Oczywiście! Zaplanowanie zajęć tak, aby te same przyrządy odpowiednio rozmieszczone w sali można było zastosować na kilka sposobów, stawia nas – nauczycieli – w idealnej... Czytaj więcej

Zawodnik MMA – program treningowy dla uczniów w warunkach domowych (od zera do zawodnika)

Prezentowany program „Zawodnik MMA” przedstawiony jest w formie treningu obwodowego, który jest jedną z najważniejszych metod wykorzystywanych w treningu sztuk walk. Wszechstronny rozwój to jego ogromna zaleta, taki rodzaj treningu pozwala rozwijać cechy sprawności fizycznej,... Czytaj więcej