Czy wiesz co pijesz?

Czy wiesz co pijesz? Niestety, bardzo często to, co kolorowe i słodkie. Nawet jeśli dzieci mają nawyk picia wody, to chętniej sięgają po wody smakowe, w których znajdują się cukier, aromaty, barwniki. Popularna wśród dzieci woda smakowa w butelce o pojemności 500 ml zawiera w swoim składzie aż 5 łyżeczek cukru!

Prezentowany scenariusz ma na celu przekonanie uczniów do częstszego sięgania po zdrową wodę oraz zachęcenie dzieci do odkrywania nowych smaków.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Co pić podczas treningu? Pomysły na napoje własnej produkcji

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednia podaż płynów to jeden z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Na podstawie przeprowadzonych badań i obserwacji uznaje się, że optymalna ilość wody to 1 ml na każdą wydatkowaną albo spożytą kilokalorię... Czytaj więcej

Ocena pracy nauczyciela w ramach awansu zawodowego

Procedurę oceny pracy nauczyciela określa Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 sierpnia 2022 r. w sprawie oceny pracy nauczycieli. Warto poznać co się zmieniło w ostatnim czasie w tym zakresie. Poniżej załączamy potrzebne dokumenty: