Co pić podczas treningu? Pomysły na napoje własnej produkcji

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednia podaż płynów to jeden z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Na podstawie przeprowadzonych badań i obserwacji uznaje się, że optymalna ilość wody to 1 ml na każdą wydatkowaną albo spożytą kilokalorię lub 30-40 ml na każdy kilogram masy ciała. Jednocześnie, wiele czynników, takich jak wysoka temperatura otoczenia, dieta bogata w białko czy wysiłek fizyczny, może zwiększyć zapotrzebowanie na płyny. Intensywny trening wpływa na funkcjonowanie organizmu, więc w czasie jego trwania trzeba szczególnie zadbać o optymalne nawodnienie organizmu.

Czy zwykła woda wystarczy?

Większość osób uważa, że najzdrowszym płynem jest woda mineralna. Woda idealnie nadaje się do codziennego uzupełniania płynów, także w trakcie lekkiego lub średnio intensywnego treningu. Woda nie zawiera żadnych dodatków pod postacią cukru czy substancji z listy E, a dostarcza cenne minerały, jak wapń i magnez.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Czy wiesz co pijesz?

Czy wiesz co pijesz? Niestety, bardzo często to, co kolorowe i słodkie. Nawet jeśli dzieci mają nawyk picia wody, to chętniej sięgają po wody smakowe, w których znajdują się cukier, aromaty, barwniki. Popularna wśród dzieci woda smakowa w butelce o pojemności... Czytaj więcej

Ocena pracy nauczyciela w ramach awansu zawodowego

Procedurę oceny pracy nauczyciela określa Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 sierpnia 2022 r. w sprawie oceny pracy nauczycieli. Warto poznać co się zmieniło w ostatnim czasie w tym zakresie. Poniżej załączamy potrzebne dokumenty: