Konkursy i materiały

Fundacja Banku Ochrony Środowiska jest organizatorem licznych konkursów mających na celu promowanie zdrowego stylu życia. Większość z nich kierowana jest do szkół. 

Aktualnie trwające to:

„CZAS NA ZDROWIE” WWW.CZASNAZDROWIE. FUNDACJABOS.PL

Konkurs polegający na zorganizowaniu festynów zdrowia. Organizatorami muszą być grupy uczniów z jednej klasy. Do udziału zaproszone zostały szkoły wszystkich typów w całej Polsce. W ramach festynów organizowane są pokazy filmów edukacyjnych, ekologiczny poczęstunek, zajęcia sportowe dla rodzin i inne. Fundacja udostępnia szkołom uczestniczącym w programie filmy promujące zdrowy styl życia zrealizowane na zamówienie Fundacji z cyklu

„ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE”. „ZDROWO JEM, WIĘCEJ JEM” WWW.ZDROWOJEM.FUNDACJABOS.PL

Jest to program edukacyjny obejmujący m.in.:

  1. całoroczny konkurs dla uczniów klas od 0 do III,
  2. konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji (wpisującej się w podstawę programową nauczania początkowego) na temat zdrowego odżywiania.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 36
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Animatorzy Sportu trenowali z siatkarzami Lotosu Trefl Gdańsk

Prawie 40 animatorów z całej Polski w ostatni weekend maja przyjechało do Pucka. Wzięli oni udział w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej, operatora rządowego programu Lokalny Animator Sportu 2017.

Czytaj więcej

Ustalanie celów na zajęciach wychowania fizycznego

Z mojego doświadczenia wynika, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele skupiają się na wynikach, pomniejszając znaczenie celów związanych z procesem. Dodatkowo większość celów stawianych w szkole wiąże się ze sprawnością fizyczną i umiejętnościami technicznymi. Obszarów,... Czytaj więcej