Nietypowa Analiza Logiczna

Organizm człowieka to niesamowita konstrukcja. Nasze biologiczne systemy, układy i „podzespoły” pracują we wzajemnym powiązaniu i trybie homeostazy – nieustającym procesie przywracania równowagi i utrzymywania zdrowia. Ale często wydaje nam się, że możemy bez konsekwencji naruszać tę równowagę i eksploatować nasz organizm bez umiaru… Zbadajmy zatem konsekwencje naruszania homeostazy za pomocą nietypowej Analizy Logicznej, z wykorzystaniem Logu Dnia.

Każde naruszenie równowagi w organizmie powoduje zakłócenie funkcjonowania i złe samopoczucie. Kiedy jest to naruszenie silne lub chroniczne, powoduje choroby. Homeostaza to podstawowy standard funkcjonowania natury – zatem co za dużo, ale i co za mało... to niezdrowo. Na początek przyjrzyjmy się kilku fundamentalnym parametrom funkcjonowania naszego organizmu, których w zasadzie nie widać gołym okiem, więc często się nimi nie przejmujemy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12
DODATKOWE NARZĘDZIA CYFROWE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Straszyć czy nie straszyć?

Czy straszenie chorobami jest rzeczywiście skuteczne? Czy nie lepiej informować, co można zyskać, a nie tylko, co stracić? Wzbudzanie strachu jako metoda wpływania na ludzkie zachowania budzi kontrowersje, lecz jest popularna, a nawet nadużywana w wielu kampaniach społecznych, straszy się również... Czytaj więcej

Czy tutoring może być sposobem edukowania o zdrowiu?

W kształtowaniu pozytywnych postaw wobec wartości, jaką jest ludzkie zdrowie, konieczne są niestandardowe działania o spersonalizowanym, twórczym charakterze. Sukces może zapewnić ten, kto wcieli się w rolę prawdziwego lidera-tutora.

Czytaj więcej