Depresja – kiedy niepokoić się smutkiem nastolatka?

Przygnębione dzieci – czy to normalne?

Zdarza się, że lęk, wątpliwości, niepewność, niskie poczucie własnej wartości traktujemy jako objawy zaburzeń psychicznych, podczas gdy mogą być po prostu czyimś stylem funkcjonowania lub etapem w rozwoju emocjonalnym. Depresyjność w przypadku dzieci i młodzieży nie jest sytuacją wyjątkową, ponieważ w tym okresie życia ludzie przeżywają wiele strat i rozstań, w czasie których smutek jest naturalną i uzasadnioną emocją.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Edukować o zdrowiu – tylko z rzetelnych źródeł

Edukatorów zdrowia jest dziś bardzo wielu. Nie tylko tych szkolnych. Prym wiodą samozwańczy eksperci – przy klubach fitness, trenerzy personalni, ale i dietetycy czy przedstawiciele biznesu, np. farmaceutycznego. Niestety również takiego, który ze zdrowiem nie ma wiele wspólnego.

Czytaj więcej

Edukacja seksualna w szkole dlaczego nie?

Według opublikowanego ostatnio badania HBSC inicjację seksualną ma za sobą 18,5% piętnastolatek i 16% piętnastolatków. Jedynie 24% dziewcząt i 28% chłopców zadeklarowało, że użyło prezerwatywy podczas ostatniego stosunku, jedynej metody chroniącej przed infekcjami przenoszonymi drogą... Czytaj więcej