Kilka słów o Profesorze Macieju Demelu

Barbara Woynarowska wspomina Profesora Macieja Demela - człowieka o niezwykłych zaletach, erudytę, wybitnego myśliciela i uczonego, łączącego nauki o kulturze fizycznej, zdrowiu, pedagogikę i nauki historyczne.

Maciej Demel urodził się 26 lipca 1923 r. w Modlinie, zmarł natomiast 27 stycznia 2017 r. w wieku 94 lat. Był absolwentem Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, magistrem wychowania fizycznego (Uniwersytet Jagielloński, 1948) i pedagogiki (1949), lekarzem (1952), doktorem nauk humanistycznych (Uniwersytet Warszawski, 1962), doktorem habilitowanym nauk humanistycznych (UW, 1965). Był pierwszym w Polsce profesorem nadzwyczajnym (1971) i zwyczajnym (1979) nauk o wychowaniu fizycznym.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 32
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Stop reklamom niezdrowej żywności dla dzieci!

Według WHO 1 na 3 dzieci w Europie ma nadwagę lub cierpi na otyłość Europejskie organizacje konsumenckie domagają się, aby UE wprowadziła regulacje ograniczające liczbę emitowanych reklam niezdrowej żywności, np. słodyczy. Nowe prawo ma dotyczyć szczególnie tych treści, które prezentowane... Czytaj więcej