Wielka gra o potencjał i zdrowie dzieci

Kampania została zainicjowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Szkolnych, które – wraz z kilkoma innymi instytucjami – utworzyło koalicję na rzecz komplementarnego rozwoju dzieci w wieku szkolnym, wspierania ich rodzin i nauczycieli.

To spektakularny projekt o zasięgu ogólnopolskim, który obejmuje ok. 5 mln uczniów. Warto sobie uzmysłowić, że ich rodziny stanowią około 1/4 naszego społeczeństwa, natomiast rodzice dzieci w wieku szkolnym należą do najbardziej defaworyzowanej grupy społecznej pod względem wsparcia edukacyjnego! Organizatorzy podkreślają, że zaczynają od działań na rzecz kreowania szkół wolnych od stresu, przeciążenia sensorycznego i fizjologicznego oraz agresji, szkół przyjaznych rozwojowi dzieci (a także nauczycieli i rodziców), ich zdrowiu i kreatywności. Jednym z elementów działań w tym zakresie jest inspiracja do budowania stref relaksu w szkole. Projekty stref zostały już przedstawione na konferencji Edukacja – Innowacja w listopadzie ub.r.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 31
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Palacze mają ciężko - coraz więcej się im zabrania, coraz mniej pomaga zerwać z nałogiem

38% średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce zabrania swoim pracownikom palenia tytoniu w czasie pracy. To rozwiązanie bardziej restrykcyjne, niż wymaga prawo. Tylko nieliczne firmy pomagają palącym pracownikom rozstać się z paleniem. Ustalił to zespół Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w... Czytaj więcej

Postanowienia noworoczne a zdrowie

Jedna trzecia Polaków co roku składa sobie obietnice, robi postanowienia. Aż 36% planuje wziąć się do aktywności fizycznej, 25% zamierza schudnąć, 19% chce zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, a 14% planuje rozprawić się z nałogiem palenia.

Czytaj więcej