Zimowy scenariusz lekcji wychowania fizycznego: gry i zabawy na śniegu hartujące organizm

Scenariusz lekcji przeprowadzonej na dworze przedstawia pomysły na zastosowanie gier i zabaw wspomagających układ odpornościowy.

Zimowa pora nie musi być czasem bezczynnego oczekiwania na wiosenną aktywność. Również zimą na śniegu można z powodzeniem przeprowadzić wiele różnorodnych ćwiczeń połączonych z zabawą, które dodatkowo wzmocnią i uodpornią organizm.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 28  Strona 29  Strona 30  Strona 31
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Uwaga! Alarm! Co zrobić z uczniami na lekcjach WF-u, gdy dostajemy nieoczekiwane zastępstwo

Nagle przychodzi do ciebie dyrektor i mówi, że zaraz przejmujesz klasę, która powinna mieć matematykę. Sytuacja kryzysowa. Nie znasz klasy, z którą masz mieć właśnie lekcje. Oni z kolei nie są przygotowani do lekcji wychowania fizycznego, ponieważ nie mają stroju na zmianę.

Czytaj więcej

Rozgrzewka w basenie rodem z klasycznej lekcji wychowania fizycznego. Różnorodne zajęcia kluczem do przyjemności z zajęć na pływalni

Zajęcia na krytej pływalni najczęściej kojarzą się z mozolnym pokonywaniem niekończących się dla pływającego kolejnych długości. Dla jednych taka ciągła forma aktywności fizycznej jest wystarczająca i satysfakcjonująca (często dla sprawnych pływacko dzieci), a dla innych ambaras.

Czytaj więcej