Sportowe skojarzania i łamigłówki

Zdalne prowadzenie zajęć w ostatnich miesiącach stało się niestety powszechnym obowiązkiem, przy którym realizacja podstawy programowej uległa pewnym modyfikacjom. W przypadku wychowania fizycznego połączenie zagadnień teoretycznych z aktywnością, przy „udziale” łamigłówek umysłowych pozwoli przyswoić wiedzę i pobudzić sprawnościowo organizm nawet w utrudnionych warunkach nauczania. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszych inspiracji.

Nauka polegająca na pamięciowym przyswajaniu informacji nie zawsze jest prosta i przyjemna. Jeśli dziedzina dotyczy zagadnień interesujących ucznia, poznanie i zapamiętanie nowych wiadomości będzie procesem chętnie akceptowanym. W przypadku nauczania dzieci i młodzieży nauczyciele zmuszeni są korzystać z wielu różnorodnych, często nowatorskich metod, które rozbudzą zainteresowanie do samodzielnej edukacji.

Pozyskiwanie wiedzy wykorzystywanej w praktyce sportowej odbywa się często poprzez wyświetlenie klasycznej prezentacji czy filmu. Jednak najciekawsze i wzbudzające największe zainteresowanie najmłodszych są gry i zabawy obejmujące quizy, konkursy, rebusy czy krzyżówki, które można zrealizować również w ograniczonych warunkach, np. podczas nauki on-line. Warto, aby nauczyciel na taką ewentualność był odpowiednio przygotowany. Zdalne prowadzenie zajęć w ostatnich miesiącach stało się niestety powszechnym obowiązkiem, przy którym realizacja podstawy programowej uległa pewnym modyfikacjom. W przypadku wychowania fizycznego połączenie zagadnień teoretycznych z aktywnością, wykonywanie określonych zadań ruchowym przy „udziale” łamigłówek umysłowych pozwoli przyswoić wiedzę i pobudzić sprawnościowo organizm nawet w utrudnionych warunkach nauczania. Obok propozycji nauczyciela powinna zaistnieć też możliwość poszukiwania i przygotowania materiału przez poszczególnych uczniów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zdalny WF - ćwicz swój mózg i sprawdź swoją sportową wiedzę!

Na lekcji WF powinno się uczyć techniki gier zespołowych, doskonalić umiejętności lub też kształtować zdolności motoryczne. W dobie pandemii zachęcajmy uczniów do aktywności fizycznej jeszcze mocniej. Ćwiczenie ciała i ducha są bardzo ważne, a czy wiesz, jak można ćwiczyć swój mózg?... Czytaj więcej

Scenariusz lekcji „ Ile jest warte nasze zdrowie?"

W ramach realizacji edukacji zdrowotnej przedstawiamy gotowy scenariusz pomagający podjąć z uczniami temat kształtowania od najmłodszych lat postawy prozdrowotnej. Konspekt ułatwi zrozumienie uczniom znaczenia zdrowia jako wartości nadrzędnej i bezcennej w naszym życiu. Pokazujemy na lekcji, że warto... Czytaj więcej