Półkolonia na góralską nutę

Mało kto z nas lubi zimę, zwłaszcza jeśli mieszka w mieście. Coraz rzadziej mamy okazję korzystać z uroków pięknej zimy i nacieszyć się świeżą bielą dookoła. Bielą, której pragną dzieci, myśląc o białym szaleństwie (niekoniecznie ciesząca nas, dorosłych). Najczęściej możemy spotkać ją już tylko w górach.

To właśnie góry bardzo kojarzą się nam z zimą i zimowymi sportami, takimi jak choćby jazda na nartach. Nie wszystkie dzieci wyjadą jednak na ferie,

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 32  Strona 33  Strona 34
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Uwaga! Alarm! Co zrobić z uczniami na lekcjach WF-u, gdy dostajemy nieoczekiwane zastępstwo

Nagle przychodzi do ciebie dyrektor i mówi, że zaraz przejmujesz klasę, która powinna mieć matematykę. Sytuacja kryzysowa. Nie znasz klasy, z którą masz mieć właśnie lekcje. Oni z kolei nie są przygotowani do lekcji wychowania fizycznego, ponieważ nie mają stroju na zmianę.

Czytaj więcej

Rozgrzewka w basenie rodem z klasycznej lekcji wychowania fizycznego. Różnorodne zajęcia kluczem do przyjemności z zajęć na pływalni

Zajęcia na krytej pływalni najczęściej kojarzą się z mozolnym pokonywaniem niekończących się dla pływającego kolejnych długości. Dla jednych taka ciągła forma aktywności fizycznej jest wystarczająca i satysfakcjonująca (często dla sprawnych pływacko dzieci), a dla innych ambaras.

Czytaj więcej