„Wielka piątka” – jak ćwiczenia siłowe mogą pomóc w bezpiecznym rozpoczęciu pracy w nowym roku szkolnym

„Siła jest matką”, „Wszystko zaczyna się od treningu siłowego”, podobne hasła przepełniają naszą codzienność. Czy jednak którekolwiek z nich jest prawdziwe? Kiedy śledzimy najnowsze wyniki badań – wydaje się, że tak. Trening siłowy faktycznie wydaje się kluczem do zdrowia przysłowiowego pana Kowalskiego, a także przepustką do najlepszych wyników światowej klasy sportowców. Po tysiące uzasadnień możesz sięgnąć do profilu Artura Packa, ja natomiast pozwolę sobie na omówienie wyników badań McGuff i współpracowników z 2009 roku.

Nauczyciel wychowania fizycznego (a w zasadzie wychowawca świata kultury fizycznej) to zdecydowanie ktoś więcej niż osoba wydająca piłki z kantorka. Krzywdzące stereotypy są nazbyt powszechne, więc podaruję Ci potężne narzędzie do ich zwalczania.

„Wielka piątka” to wartościowy zestaw ćwiczeń, który możesz przekazać swoim uczniom. Jeśli skorzystają z Twojej pomocy i wdrożą je do swojej codziennej rutyny, wówczas mogą nawet… na dłużej zachować swoją młodość! Nie dowierzasz? Oto wyniki badań naukowych! Trening siłowy odwraca starzenie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 2  Strona 3  Strona 4
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i emocjami?

Wymagania w stosunku do dzieci rosną z każdym rokiem. Rodzice, nauczyciele oraz rówieśnicy oczekują jakichś postaw, zachowań, wyników, wyglądu. Bodźce, które są dookoła dziecka we współczesnym świecie coraz bardziej przeciążają jego układ nerwowy. Z obserwacji wynika także,... Czytaj więcej

Stwórz drużynę marzeń!

Zamiast zaczynać nowy rok szkolny od przerabiania programu nauczania, zastanówmy się, co może mieć wpływ na zaangażowanie uczniów oraz atmosferę w klasie. Moim zdaniem WSPÓŁPRACA.

Czytaj więcej