W Polsce, dzięki licznym stowarzyszeniom, organizacjom czy firmom dystrybuującym sprzęt, ludzie maszerujący z kijami przestali budzić zdziwienie. Nordic walking uprawiany jest nie tylko indywidualnie, ale też w wielu klubach fitness, uzdrowiskach, sanatoriach oraz uniwersytetach trzeciego wieku.
Nordic walking to forma aktywności, która pozwoli usprawnić nasz organizm na tyle, że zaczniemy biegać. Jest to również sposób na utrzymanie formy dla byłych sportowców wyczynowych, np. maratończyków czy chodziarzy. W tej aktywności nie jest ważne, by chodzić jak najszybciej, ale aby zaangażować jak największą liczbę mięśni, dzięki czemu poprawimy naszą kondycję i sprawność. Końcowym rezultatem będzie oczywiście zwiększenie prędkości chodu.
Od roku 2010 organizowane są zawody sportowe w tej dyscyplinie, gdzie – podczas np. kolejnych edycji Pucharu Polski, organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking – można zmierzyć się z przeciwnikiem, czasem oraz z samym sobą. We współzawodnictwie sportowym uczestniczą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak ci drudzy stanowią mniej liczną grupę. Aczkolwiek z różnych zestawień wynika, że z roku na rok panów „z kijkami” przybywa.