artyuł premium Ławka zdrowia | Promocja zdrowia | | Wychowanie Fizyczne i Opieka Trenerska

Ławka zdrowia

Z pewnością znacie powiedzenie, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Tak właśnie będzie w wypadku naszego kolejnego spotkania dotyczącego propozycji treningów. Tym razem ponownie będziemy działać w terenie, a obszarem naszego zainteresowania będzie ławka – tak, zwykła ławka w parku czy na placu zabaw, a może nawet ta obok twojego miejsca zamieszkania.

Ławka, na której zwykle siadamy, by odpocząć lub porozmawiać, stanie się teraz naszym przyrządem treningowym. Możemy się zastanowić nad tym, jak ją wykorzystać w treningu. Próbowałem to na razie zrobić w myślach. Oczekiwałem kompleksowych rozwiązań, ale się rozczarowałem. Ruchy angażujące prostowniki ramion, ruchy wyciskania w obrębie obręczy barkowej oraz przyciągania w celu zaangażowania mięśni pleców są praktycznie niemożliwe. To, oczywiście, cały czas myślenie skoncentrowane na ruchu bodybuilding, czyli najbardziej mi bliskim. Wychodzi na to, że muszę odpuścić i spojrzeć inaczej, prościej, co nie znaczy, że ćwiczenia będą łatwe do wykonania, ale zdecydowanie precyzyjne w celu treningowym.

Proponuję pracę w formie obwodowej, gdzie wiodąca będzie wytrzymałość z przewagą wykorzystania ćwiczeń o charakterze oporu własnego ciała, skocznościowym i koordynacyjnym. Zróbmy, co możemy dla mięśni klatki piersiowej i trójgłowych ramienia, mocno pobudźmy mięśnie nóg i pośladków oraz szczególnie mięśnie brzucha.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Milion Polaków korzysta z klubów fitness

Kluby fitness wrosły w Polski krajobraz od lat 80. ubiegłego wieku. Mijamy je codziennie w drodze do pracy, widzimy dziesiątki ofert zajęć fitness w Internecie, w tym w mediach społecznościowych. Także wielu nauczycieli wychowania fizycznego, studentów wybierających taki kierunek, trenerów biegaczy... Czytaj więcej

Alkohol w sporcie

Niektórym osobom, szczególnie spoza sportu, może się wydawać, że problem alkoholu nie dotyczy sportowców. Przecież zarówno oni, jak i trenerzy powinni prowadzić zdrowy styl życia i stronić od wszelkich używek. Sportowcy to ludzie, którzy na życie zarabiają umiejętnościami swojego ciała, więc jak mogą... Czytaj więcej