Jak powołać uczniowski klub sportowy

W styczniowym numerze rozpoczynamy serię artykułów poświęconych działaniu uczniowskich klubów sportowych. W pierwszej kolejności omawiamy zasady powołania klubu uczniowskiego, a w następnych wydaniach będziemy odpowiadać na najczęstsze pytania nauczycieli wychowania fizycznego związane z ich zaangażowaniem w pracę w klubie.

Uczniowski klub sportowy jest stowarzyszeniem, które tworzy się z myślą o dzieciach uprawiających sport i to one są jego głównymi członkami. Może zajmować się jedną lub kilkoma dyscyplinami sportu. Klub założyć może 7 dorosłych osób, np. rodziców, wychowawców lub nauczycieli chętnych do jego prowadzenia. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób formalnie zalegalizować istnienie klubu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 2  Strona 3  Strona 4
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Skąd pieniądze na sport? O konkursach, grantach i nie tylko

W styczniowym wydaniu magazynu po raz pierwszy na naszych łamach omawiamy możliwości pozyskania wsparcia finansowego na działania sportowe w szkole. Chyba każdemu nauczycielowi marzy się nowe wyposażenie sali gimnastycznej czy fundusze na organizację atrakcyjnej imprezy sportowej. Zaczynamy od skatalogowania... Czytaj więcej

Regulamin Białej szkoły

Wzór dokumentu do podpisania przez uczestników wyjazdu zimowego

Czytaj więcej