ZdrowyUczeń.org. Relacja z konferencji

W środę 15 lutego 2017 r. odbyła się już trzecia edycja konferencji ZdrowyUczeń.org organizowanej przez Zespół Orkiszowych Pól.

Tym razem tematem przewodnim spotkania było budowanie świadomości i propagowanie zdrowego stylu życia w przedszkolach i szkołach jako profilaktyki chorób alergicznych i nietolerancji pokarmowych. Uczestnicy na spotkaniu dowiedzieli się m, in., jak powinna wyglądać naturalna dieta budująca odporność i wzmacniająca układ pokarmowy dzieci, jakie zagrożenia płyną ze spożywania toksycznej, wysoko przetworzonej żywności, skąd się biorą nietolerancje pokarmowe, jak je wykrywać i leczyć, a także dlaczego sen i odpoczynek jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania małego i dużego człowieka.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 31
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Czy papieros jeszcze dymi?

Pomysły Oddziału Oświaty i Promocji Zdrowia PSSE w Poznaniu na profilaktykę palenia tytoniu.

Czytaj więcej

Przedszkolak pamięta: je zdrową żywność, na co dzień, nie tylko od święta!

Wieloletnie działania i osiągane przez naszą placówkę sukcesy zachęciły nas do podjęcia kolejnego wyzwania, jakim było wzięcie udziału w międzynarodowym projekcie „Eat responsibly – Jedz odpowiedzialnie” zainicjowanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Realizacja projektu... Czytaj więcej