Unihokej jest OKEJ!

Scenariusz 45-minutowych zajęć, w czasie których uczniowie wykonywać będą w parach ćwiczenia doskonalące elementy techniczne gry w unihokeja, takie jak poruszanie się z piłką w różnych kierunkach oraz po slalomie, podania i przyjęcia piłki, a także strzały na bramkę.

Unihokej szturmem zdobył serca uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego, w szczególności w szkołach podstawowych. Jedni i drudzy pokochali tę dyscyplinę. Kije i piłeczki są lekkie, więc łatwo nimi manewrować.

Proponowany scenariusz lekcji przedstawia ćwiczenia doskonalące elementy techniczne gry w unihokeja w parach. Jakie to elementy?

Poruszanie się z piłką w różnych kierunkach oraz po slalomie, podania i przyjęcia piłki, a także strzały na bramkę. Są to niezbędne umiejętności, które powinny być doskonalone. Uczniowie dzięki dodatkowym zadaniom kształtują podzielność uwagi i cechy motoryczne.

Dzięki takim zadaniom indywidualne umiejętności rosną, a gra z partnerem staje się coraz lepsza. Zgranie, komunikacja i rozumienie się podczas gry stanowią niesamowicie ważny aspekt.

Rozgrzewka oraz ćwiczenie uspokajające organizm po wysiłku nawiązują do lekcji. Zarówno podczas rozgrzewki w truchcie, jak i w miejscu oraz pod koniec zajęć wykorzystywane są kije do unihokeja.

Nauczyciel zawsze powinien zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Na przykład wymaga, by po zakończonym ćwiczeniu uczniowie wracali do pozycji wyjściowej bokiem, tak aby nie przeszkadzać kolejnej dwójce w ćwiczeniu oraz nie stwarzać zagrożenia dla siebie i dla innych. Podczas ćwiczeń prowadzący dokładnie objaśnia i pokazuje każde zadanie, a także poprawia błędy uczniów oraz sędziuje podczas gry szkolnej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 14  Strona 15  Strona 16  Strona 17
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trening HIIT hitem na lekcjach WF

Scenariusz 45-minutowego treningu interwałowego o wysokiej intensywności, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest prosty w realizacji. Opracowano go z myślą o szybkiej poprawie podstawowych komponentów sprawności, wytrzymałości, siły i szybkości.

Czytaj więcej

Powtórkowe zabawy ruchowe

W artykule omówionych zostaje sześć propozycji zabaw ruchowych, które służyć będą jednocześnie powtórzeniu materiałów, które młodzi uczniowie przerabiali między innymi na lekcjach matematyki, języka obcego i przyrody.

Czytaj więcej