Co zyskasz wraz z aktualnym wydaniem?

  • Prześledzisz z nami nową ścieżkę prawną awansu na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Poznasz Test Chromińskiego i zobaczysz, jak łatwo przełożyć jego wyniki na oceny.
  • Dowiesz się, jakie znaczenie ma temperament ucznia przy wyborze formy treningu oraz jak wpływa na osiągane przez niego wyniki.
  • Przeprowadzisz z nami ciekawy sprawdzian z siatkówki i poznasz trzy warianty oceny z pełną punktacją.
  • Przeczytasz inspirujący artykuł na temat stylów liderowania opracowanych dla nauczycieli wychowania fizycznego.
  • Zgłębisz różnice między klasą sportową i mistrzostwa sportowego.
  • Dowiesz się, jak wzbogacić swoje zajęcia o treści teoretyczne i zapoznasz się z zagadnieniami, które warto przybliżyć swoim uczniom.
  • Zainspirujesz się do przeprowadzenia ciekawych lekcji z wykorzystaniem street workoutu i piramidy żywienia.

Zapraszamy do lektury!

WF Z POMYSŁEM

Sprawdzian z siatkówki na 6!

Scenariusz zajęć stworzony z myślą o II etapie edukacyjnym. Lekcja przewiduje przeprowadzenie sprawdzianu z piłki siatkowej. Konspekt zawiera propozycje zadań sprawdzających z punktacją i systemem przyznawania ocen.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Street workout w szkolnych murach?

Scenariusz 45-minutowych zajęć dla IV etapu edukacyjnego. Lekcja opiera się na wykorzystaniu obwodu stacyjnego do przeprowadzania tak zwanego treningu ulicznego.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Kreatywny scenariusz, czyli co zrobić kiedy brakuje sprzętu

Scenariusz 45-minutowych zajęć stworzony dla nauczycieli, którzy pracują w niedoposażonych szkołach i na co dzień zmagają się z brakiem funduszy. Konspekt zawiera propozycję przeprowadzenia lekcji bez użycia sprzętu i jest dedykowany I etapowi edukacyjnemu.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

WARSZTAT WUEFISTY

Test Chromińskiego

W tym numerze kontynuujemy temat testów sprawności fizycznej. Przedstawiamy Test Chromińskiego, który można realizować w klasach IV-VIII. Do artykułu dołączamy tabele z wzorcowymi wynikami i ich przełożeniem na oceny.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Teoria na lekcjach wychowania fizycznego – więcej czy mniej?

Artykuł opisuje nowe tendencje edukacyjne dotyczące wprowadzania teorii podczas lekcji wychowania fizycznego. Publikacja zawiera, przygotowane przez specjalistów, skategoryzowane informacje i zagadnienia, które warto wdrażać na zajęciach.

Temperament w kształtowaniu sprawności fizycznej

Artykuł opisuje prawidłowości, jakie zachodzą między temperamentem a efektywnością w różnego rodzaju dyscyplinach sportu i sposobem przyswajania nawyków ruchowych. Autor wyjaśnia, w jaki sposób prowadzić treningi zarówno z osobami o dużym temperamencie, jak i z tymi mniej energicznymi.

AWANS ZAWODOWY

Procedura awansu krok po kroku: Nominacja na stopień nauczyciela mianowanego

W ubiegłym numerze pisaliśmy o nowych procedurach awansu w związku ze zmianami przepisów, które wchodzą w życie 1 września. Przyjrzeliśmy się wtedy ścieżce prawnej nominacji na stopień nauczyciela kontraktowego. Dziś kontynuujemy temat awansu zawodowego – i tym razem pragniemy przedstawić krok po kroku procedurę awansu dla tych, którzy chcą osiągnąć stopień nauczyciela mianowanego.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

ZDROWIE Z POMYSŁEM

Idealny talerz – odkrywamy tajemnice zdrowego odżywiania

Scenariusz dedykowany II etapowi edukacyjnemu. Podczas 45 minut zajęć uczniowie zapoznają się piramidą żywienia i podstawowymi zasadami zdrowego trybu życia. W formie zabawy i pracy w grupach uczą się stosowania reguł żywieniowych w praktyce.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NIEZBĘDNIK

Nauczyciel jako menedżer procesu wychowania fizycznego

„Wychowanie fizyczne szczególnie potrzebuje liderów, gdyż jest to proces wychowawczy, nakierowany na kształtowanie osobowości” ¬– w artykule prezentujemy typy stylu liderowania i dołączamy krótki test, który pozwoli czytelnikom określić ich własny typ.

Klasa sportowa, mistrzostwa sportowego, a może „usportowiona”? Wyjaśniamy subtelne różnice…

Dla wielu wuefistów wciąż nie do końca jasne jest pojęcie klas czy też szkół sportowych i mistrzostwa sportowego. Bardzo często terminy te mylone są z „klasą usportowioną”, która nie występuje w publikacjach ustawodawcy i jest tylko pewnym skrótem myślowym. W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości i przybliżamy wspomniane pojęcia, wskazując na istotne różnice między nimi.