Artykuły działu

Jak zorganizować kolonię?

Artykuł wyjaśnia wszystkie kwestie związane z organizacją wypoczynku. Z tego tekstu dowiesz się, na jakie wymogi należy zwrócić uwagę oraz jakich formalności dopełnić.

Nauczyciel jako menedżer procesu wychowania fizycznego

„Wychowanie fizyczne szczególnie potrzebuje liderów, gdyż jest to proces wychowawczy, nakierowany na kształtowanie osobowości” ¬– w artykule prezentujemy typy stylu liderowania i dołączamy krótki test, który pozwoli czytelnikom określić ich własny typ.

Klasa sportowa, mistrzostwa sportowego, a może „usportowiona”? Wyjaśniamy subtelne różnice…

Dla wielu wuefistów wciąż nie do końca jasne jest pojęcie klas czy też szkół sportowych i mistrzostwa sportowego. Bardzo często terminy te mylone są z „klasą usportowioną”, która nie występuje w publikacjach ustawodawcy i jest tylko pewnym skrótem myślowym. W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości i przybliżamy wspomniane pojęcia, wskazując na istotne różnice między nimi.

Uczniowski klub sportowy w pytaniach i odpowiedziach

W tym numerze kontynuujemy temat uczniowskich klubów sportowych. Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem UKS w szkole. Na pytania odpowiada ekspert w dziedzinie prawa oświatowego i prawa pracy.

Jak powołać uczniowski klub sportowy

W styczniowym numerze rozpoczynamy serię artykułów poświęconych działaniu uczniowskich klubów sportowych. W pierwszej kolejności omawiamy zasady powołania klubu uczniowskiego, a w następnych wydaniach będziemy odpowiadać na najczęstsze pytania nauczycieli wychowania fizycznego związane z ich zaangażowaniem w pracę w klubie.

Skąd pieniądze na sport? O konkursach, grantach i nie tylko

W styczniowym wydaniu magazynu po raz pierwszy na naszych łamach omawiamy możliwości pozyskania wsparcia finansowego na działania sportowe w szkole. Chyba każdemu nauczycielowi marzy się nowe wyposażenie sali gimnastycznej czy fundusze na organizację atrakcyjnej imprezy sportowej. Zaczynamy od skatalogowania programów grantowych, a w kolejnych numerach dopowiemy, jakie kroki podjąć, żeby skorzystać z zewnętrznego dofinansowania.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 czerwca 2017 r. w sprawie dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego

Na podstawie art. 28 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949) zarządza się, co następuje:

Animatorzy Sportu trenowali z siatkarzami Lotosu Trefl Gdańsk

Prawie 40 animatorów z całej Polski w ostatni weekend maja przyjechało do Pucka. Wzięli oni udział w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej, operatora rządowego programu Lokalny Animator Sportu 2017.

Konkursy i materiały

Fundacja Banku Ochrony Środowiska jest organizatorem licznych konkursów mających na celu promowanie zdrowego stylu życia. Większość z nich kierowana jest do szkół. 

Skąd wziąć środki na edukację zdrowotną w szkole?

Udział w prozdrowotnych projektach edukacyjnych wymaga zaplecza logistycznego, finansowego i czasowego, którego posiadanie jest dla wielu placówek dużym wyzwaniem. Istnieje jednak prostszy sposób na realizowanie działań promujących zdrowie – programy grantowe, które pozwalają szkołom uzyskać finansowe i rzeczowe wsparcie. Sprawdźmy, gdzie szukać takich programów.